Important:

Autentificare  \/ 
x
sau
 Use Facebook account  Use Google account
Înregistrare  \/ 
x

sau
 Use Facebook account  Use Google account

Rezultate alegeri LocaleLista rezultatelor partiale obtinute de primariile comunelor si localitatilor mici din judetul Bacau. Acestea nu sunt insa definitive, numaratoarea voturilor continuand si la aceasta ora.

Din primele informatii partiale neoficiale, in judet, PSD a castigat 37 de primari, PNL – 30 de primari, PDL – 17 primari, PC – 6 primari si UNPR – 2 primari.

PER si PPDD nu au reusit sa isi adjudece vreun primar.

Iata situatia din judet conform Ziarul de Bacau:

  • Helegiu – Mihaela Badic (PNL)
  • Beresti – Tazlau – Dumitru Tulpan (PSD)
  • Balcani – Vasile Rata (PSD)
  • Nicolae Balcescu – Anton Siler (PSD)
  • Tamasi – Veronica Dontu (PSD)
  • Geoseni – Bernadin Tamas (PNL)
  • Hemeius – Vasile Mihaila (PNL)
  • Birsanesti – Mihai Coman (PSD)
  • Rachitoasa – candidatul PNL,
  • Secuieni – candidatul PNL,
  • Traian – candidatul PNL,
  • Saucesti – Valentin Manea (PSD)
  • Letea Veche – Sorin Manea (PSD) – rezultat incert
  • Beresti – Bistrita – candidatul PSD
  • Margineni – Marcelin Solot (PSD)
  • Magura – candidatul PNL
  • Luizi Calugara – candidatul PNL
  • Cleja – Ion Joca (PSD)
  • Casin – candidatul PC
  • Zemes – candidatul PSD
  • Parincea – Guta Stiuca (PNL)
  • Horgesti – Ionel Turcanu (PDL)
  • Podu Turcului – candidatul PSD
  • Rachitoasa – Ovidiu Ivanciu (PNL)
  • Motoseni – candidatul PSD
  • Vultureni – Octavian Taranu (PDL)
  • Livezi – candidatul PDL
  • Odobesti – candidatul incert – contestatii
  • Sascut – Cristinel Bostan, rezultat incert
  • Stefan cel Mare – Ion Vlasie (PSD)
  • Buhoci – candidatul PNL
  • Gura Vaii – candidatul PNL
  • Izvorul Berheciului – candidatul PNL
  • Pirjol – Dorinel Horchidan (PNL)
  • Poduri – candidatul PNL
  • Solont – candidatul PDL
  • Prajesti candidatul PNL
  • Magiresti – Ionica Cada (PNL)
  • Ghimes Faget – Vilmos Girbea (PDL)
  • Agas – candidatul PDL
  • Asau – candidatul PSD
  • Tirgu Trotus – candidatul PSD
  • Filipesti – candidatul PC
  • Filipeni – Vasile Banu (PDL)
  • Itesti – Norocel Ciubotaru (PNL)
  • Racaciuni – Lucian Cheta (PNL)
  • Bogdanesti – Nicolae Andrusca (PSD)
  • Strugari – Vasile Rotariu (PSD)
  • Ungureni – Vasile Bibire (PSD)
  • Urechesti – Nicolae Talaba (PDL)
  • Oncesti – Gheorghe Babanu (PNL)
  • Brusturoasa – Sorin Antonoaie (PDL)
  • Plopana – Gheorghe Andries (PDL)
  • Lipova – Costel Baciu (PNL)
  • Rosiori – Ionel Petraru (PNL)
  • Orbeni – Viorel Fantu (PSD)
  • Valea Seaca – Ioan Pravat (PSD)
  • Racova – Vlad Toader (PSD)
  • Blagesti – candidatul PNL

Moinesteanul.ro

Serviciu oferit via CComment

Vezi și...

Nu am găsit alte articole pe această temă


Locale

Criza deșeurilor la Moinești

Primăria din Moinești bună de plată în cazul crize…

Deși și-a pus speranțele într-o decizie favorabilă a instanțelor de judecată, Primăria din Moinești a pierdut procesul cu ADIS (asociația de salubrizare a primăriilor din județ), prin care...

Regionale

Calitate apă potabilă

Administrația Naționala „Apele Române” atențion…

Conform comunicatului, Administrația Naționala „Apele Române” efectuează în prezent activități de întreținere necesare pentru siguranța structurii de rezistență la nivelul Barajului La...