Important:

Autentificare  \/ 
x
sau
 Use Facebook account  Use Google account
Înregistrare  \/ 
x

sau
 Use Facebook account  Use Google account
Alegeri locale 2016 - Municipiul Moinești

Așa cum promiteam într-un articol anterior, vă prezentăm lista completă a candidaturilor pentru Consiliul Local al Primăriei Municipiului Moinești, funcția și ocupația actuală a candidaților, precum și partidele care îi susțin (în ordinea prezentării la Biroul Electoral de Circumscripție).

Informațiile sunt preluate din documentele oficiale făcute publice de Biroul Electoral, Circumscripția Nr.2, Moinești.

I. Alianța Liberalilor și Democraților - 24 candidați

  1. Ilie Viorel (inginer, Primar)
  2. Vieru Valetin (jurist, viceprimar)
  3. Tincu Liliana Angela (medic, medic)
  4. Breahna Neculai (profesor, pensionar)
  5. Vasai lon (profesor, profesor)
  6. Pascalini Nini Alexandru (cameraman, administrator)
  7. Manolache lonica (administrator public, șef CSS)
  8. Nimerceag loan (profesor, director)
  9. Aron Adrian (inspector RU, președinte asociație)
  10. Purcaru lonel (inginer, profesor)
  11. Ivan Stelian (inginer, director)
  12. Vandra Vasile (maistru, maistru)
  13. Botezatu Silviu Gheorghe (șef tură, șef tură)
  14. Sandu Teodor (inginer, inginer)
  15. Ladaru Daniela (inginer, profesor)
  16. lonita Ghiorghie (jurist, pensionar)
  17. Dona Adriana (economist, director economic)
  18. Condrea lon (inginer, inginer)
  19. Bucur Constantin (inginer, pensionar)
  20. Alazaroaie Raluca Maria (jurist, expert)
  21. Adascalitei Ghiorghi (maistru, profesor)
  22. Papa lonel (economist, resp. tehnician)
  23. Vatavu Emilian Laurentiu (inginer, administrator)
  24. Leganus Bogdan Dragos (inginer, inginer)

 II. Partidul M10 - 5 candidați

  1. Gaman Catalin (psiholog, psiholog clinician specialist)
  2. Cazan Florin (expert ecolog, analist cumparari consultant furnizori)
  3. Petrea Ovidiu (contabil, economist)
  4. Cojan Andreea-Maria (farmacist, farmacist)
  5. Mihai Catalin Constantin (inginer,inspector SSM)

III. Partidul Social Democrat - 24 candidați

  1. Botezatu Sorin (inginer, manager)
  2. Busuioc lulian (inginer, director)
  3. Darie Constantin Olivian (profesor, consilier parlamentar)
  4. Enea Pavel lulian (economist, manager transport)
  5. Balan Vasile (inginer geolog, inginer)
  6. Zaharia Eugen (pedagog, inginer)
  7. Preda Bogdan (inginer silvic, sef ocol silvic)
  8. Opresa Horatiu Laurentiu (inginer petrolist, manager sector productie)
  9. Avasiloaie Constantin (inginer silvic, ocupatia Sef Ocol)
  10. Chirea Mihaela (economist, pensionar)
  11. Buta Gheorghe (inginer, pensionar)
  12. Melinte Valentin (economist, sef raion)
  13. Sersea Dragos (inginer, specialist transporturi)
  14. Bia Gabriela (professor, profesor)
  15. Colceru Constantin lrinel (inginer, sef serviciu)
  16. Pascu Anuta (contabil, casnica)
  17. Olaru Elena Gabriela (profesor psiholog, profesor psihopedagogie speciala)
  18. Tita Lucica (profesor, pensionar)
  19. Trofin Alexandru (economist, economist)
  20. Scortanu Alexandrina (psihopedagogie, profesor consilier scolar)
  21. Belciu Toader (maistru auto, pensionar)
  22. Condrea Constantin (inginer, supervisor productie)
  23. Popa Costel (mecanic, electrician)
  24. Teris Gheorghe (inginer, group leader)

IV. Uniunea Națională pentru Progresul României Filiala Bacău - 12 candidați

  1. lrimia Dumitru (inginer, ambulanțier)
  2. Pintilie loan (politist, pensionar)
  3. Maftei Eduard Corneliu (economist, cititor-incasator)
  4. Rebegea Lăcrămioara (asistent principal, asistent)
  5. Busuioc Costică (inginer instructor, instructor)
  6. Caraban Costachi (maistru, pensionar)
  7. Matei Cristina (spec. comunicare, PR)
  8. Busuioc loan (inginer, administrator)
  9. Matei Bogdan lustian (inginer, sofer)
  10. Cloșca Costel (maistru, pensionar)
  11. Răileanu Adina Cătălina (professor, profesor)
  12. Andrioaie George (filolog, șomer)

V. Partidul Național Liberal, Filiala Bacău - 24 candidați

  1. Vascan Cezar (inginer, manager)
  2. Dărmănescu Alina Georgiana (inginer, administrator)
  3. Palașanu Mirel (administrator, administrator)
  4. Abăcioaie Sergiu Dan (profesor, profesor)
  5. Zugravu Valentin (inginer, șef coloană)
  6. Acatrinei Sorin (inginer, manager)
  7. Olaru Corneliu (maistru, maistru)
  8. Talpău Ciprian (inginer, inginer)
  9. Aniculaesei Walter (instalator, instalator)
  10. Soneț Ciprian (operator cond., operator cond.)
  11. Mihai Aurica (pensionar, pensionar)
  12. Irimia Cornelia (inginer, inginer)
  13. Robu Ștefan (profesor, profesor)
  14. Munteanu Nicolae (mecanic, mecanic)
  15. Florea Romeo (profesor, profesor)
  16. Dărmănescu Cristian Gheorghe (administrator, administrator)
  17. Șetraru Costică (profesor, profesor)
  18. Avătăjii Neculai (inginer, inginer)
  19. Tătuță Mioara Otilia (coregraf, coregraf)
  20. Ciobanu Robert (operator extracție, op. extracție)
  21. lsai Liviu (tehnician, tehnician)
  22. Olaru Bogdan Corneliu (electromecanic, funcționar administrație)
  23. Ștefan Aurel (pensionar, pensionar)
  24. Gabor Vasile (inginer, inginer)

VI. Partidul Mișcarea Populară , Filiala Bacău - 24 candidați

  1. Darie Constantin (inginer, administrator)
  2. Munteanu Dumitru (inginer, administrator)
  3. Budacă Cernat Carmen (economist, economist)
  4. Dospinescu Sebastian Dinu (medic, medic legist)
  5. Nae Titi Gabriel (economist, pensionar)
  6. Carp Dumitru Vasile (inginer, functionar CRAB)
  7. Marian Constantin (inginer, inginer)
  8. Trocaru Adrian (ofițer, pensionar)
  9. Chiricea Florin (gestionar, gestionar)
  10. Mocanu loan (medic, medic)
  11. Gavriluță Sergiu lordache (galvanizator, galvanizator)
  12. Aghițoaie Cornelia Felicia (op. vgpl, op. vgpl)
  13. Grosuleac Dorneanu Cosmin (mecanic, cititor CRAB)
  14. Venter Ovidiu (inginer, inginer)
  15. Drugă Benoni (topograf, topograf)
  16. Dospinescu Dumitru (șofer, șofer)
  17. Pârjol Violeta (ospătar, ospătar)
  18. Botezatu Mihai Sebastian (designer, șomer)
  19. Ciuhat Toader (mecanic, pensionar)
  20. Sugar Doru Florin (administrator, administrator)
  21. Lungu Viorel (frigotehnist, frigotehnist)
  22. Sandu Elena (bucătar, bucătar)
  23. Zota Paul Bogdan (mecanic intervenții, topotehnician)
  24. Mirăuță Vasile (pensionar, pensionar)

VII. Ilie Vasile, independent (pompier, pensionar)

VIII. Partidul Romania Mare, Filiala Bacău - 17 candidați

  1. Sirbu Alex - lulian (agent securitate, liber profesionist)
  2. Toma Dumitru (jurist, profesor legislatie auto)
  3. Ailioaie Valentin (administrator, administrator)
  4. Acatrinei Marian (inginer SIM, liber profesionist)
  5. Girtan Mihai (dispecer sist. alarma, dispecer)
  6. Caldarariu George Valentin (agent paza si ordine, agent echipaj interventie)
  7. Mares lonel Mirel (tehnician, pensionar)
  8. Van Zyl Raluca - Elena (liber profesionist, liber profesionist)
  9. Jippa Nicolae - Stefan (profesie electro mencanic SCB, administrator)
  10. Vass Ileana (inginer, pensionar)
  11. Trofin Catalin (operator retele, operator retele)
  12. Bogdan Andreea (operator calculator, lucrator comercial)
  13. Apostolescu Irina (barman ospatar, liber profesionist)
  14. Bujor Irina (lacatus mecanic, liber profesionist)
  15. Tanase Florin (electrician auto, agent interventie)
  16. Drulea Lucian - Marius (asistent social, liber profesionist)
  17. Alazaroaie Rodica (lucrator comercial, lucrator commercial)

IX. Partidului Socia Romanesc, Filiala Bacău, 18 candidați

  1. Enea Neculai (jurist, pensionar)
  2. Georgescu Răzvan Costin (inginer, inginer)
  3. Primicheru lulian Gheorghe (safer, safer)
  4. Ciorăscu Valeriu (jurist, pensionar)
  5. Moraru Georgeta (medic, medic)
  6. Cristea Anca (asistent medical, asistent medical)
  7. Ciobotaru loan Aurelian (tehnician, tehnician)
  8. Gherasimescu Ciprian Dorin (asistent medical, asistent medical)
  9. Fodor lon (mecanic, mecanic)
  10. Fenea Livia Lăcrămioara (recepționer, receptioner)
  11. Botezatu Elena Ramona (asistent medical, asistent medical)
  12. Bran Florina Elena (secretară, secretară)
  13. Popescu Dumitru (safer, pensionar)
  14. Măciucă lonut (mecanic, mecanic)
  15. Diaconu Liliana (contabil, contabil)
  16. Enea lon (maistru mecanic, pensionar)
  17. Găman Ghiță (electrician, electrician)
  18. Constantinescu Adriana (inginer, inginer)
  19. Georgescu Marian (inginer, inginer)

X. Partidul Național Tărănesc Crestin Democrat, Filiala Bacău - 9 candidați

  1. Căpraru Pavel (maistru mecanic, pensionar)
  2. Moței Constantin (inginer, șef district CFR)
  3. Cernat Gabriela (inginer, vânzător)
  4. Șolomonea Vasile (tâmplar, pensionar)
  5. Parfeni lon (electrician, pensionar)
  6. Florea loan (conducator auto, pensionar)
  7. Eliseiu Cristina (muncitor, administrator)
  8. Munteanu Aurel (mecanic, somer)
  9. Turtă lonică (electromecanic, pensionar)

XI. Partidul Național Democrat, Filiala Bacău - 24 candidați

  1. Berbece George Lucian (inginer, administrator public)
  2. Surubaru Cătălin (inginer, manager)
  3. Preda Teodor Vlad (inginer, consilier vânzări
  4. Popa Nicolai Marius (inginer, secretar administrativ)
  5. Leahu Florin (politist, pensionar)
  6. Chiculiță Alexandru Mihail (inginer, manager proiect)
  7. Fedeles Liviu Constantin (inginer, inginer)
  8. Enea Nelu (inginer, manager)
  9. Balica Mihai (inginer, manager proiect)
  10. Vrînceanu Sorin lon (electromecanic, tamplar)
  11. Radu Nela Camelia (coordonator magazin, marketing)
  12. Chiuchiu Dorin (inginer, inginer)
  13. Rata Cristina Ramona (asistent farmacie, asistent farmacie)
  14. Plesea Loredana lulia (asistent medical, asistent medical)
  15. Mares Chirea Cezar Andrei (inginer, manager proiect)
  16. Zugrăvel Gheorghe (profesor, profesor)
  17. Adam loana (economist, economist)
  18. Ciubotaru luliu Gabriel (economist, manager)
  19. Agavriloaie loana Lucica (asistent medical, cursant)
  20. Basca Adrian Liviu (jurist, reprezentant vânzări)
  21. Mardare Florin Dragomir (jurist, instructor auto)
  22. Adascalitei Catalina (economist, secretar BEJ)
  23. Balan Costel (operator sistem distributie, op. sist. distribuție)
  24. Berbece luliana Maria (economist, director)

XII. Catana Neculai (jurist, pensionar), candidat independent

Moinesteanul.ro

Alte Știri

Știați că...

... in urma recensamantului din 1860, Moinestiul a devenit oficial a 28-a localitate urbana a Moldovei, dupa numarul de locuitori (2107)?

... Gara Moinesti a fost construita in anul 1884 si este una din cele mai vechi gari din Romania, replici asemanatoare putand fi gasite la: Odobesti, Pucioasa si Segarcea?

... padurea 'Parcul cu Pini' din Moinesti este una din putinele rezervatii naturale de pini negri din Europa? 

...Moinestiul a reusit "performanta" de a nu finaliza nici dupa 21 de ani constructia unui hotel, astfel incat a ajuns ca in 2011 sa fie singurul Municipiu din judet care nu dispune de un asemenea stabiliment?

... Moinestiul este al treilea oras din tara care detine un avion de tip MIG-21 (Lancer) expus suspendat pe soclu si transformat in monument?

Ultimele Postări pe Forum

Ultimul anunț